Reklama

Wrocław: Pieszy wpadł pod tramwaj. Spod wagonu wyciągnęli go strażacy

11/05/2023 15:00

W czwartek, przed godz. 15, na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Orlej we Wrocławiu doszło do poważnego wypadku. Pod kołami tramwaju został uwięziony człowiek.

Aktualizacja, godz. 15.30: Ruch tramwajowy został przywrócony.
 
Ruch tramwajowy jest całkowicie wstrzymany. Pod tramwajem linii 2 z niewiadomych przyczyn znalazł się 91-letni mężczyzba. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie i komisja wypadkowa MPK. Na miejsce został skierowany dźwig, który miał podnieść tramwaj. 
 
- Na razie wiemy tylko tyle, że pieszy wpadł pod tramwaj. Został spod niego wydobyty przez służby, bez użycia dźwigu - mówi Mikołaj Czerwiński, rzecznik MPK Wrocław.

Wypadek przy zajezdni Borek - kliknij i zobacz zdjęcia


MPK wprowadziło objazdy. Tramwaje linii 2, 6, 7, 17 w stronę Kleciny skierowane zostały od przystanku "Hallera" przez al. Hallera do pętli Grabiszynek, gdzie zawracają. Tramwaje linii 74 na Krzyki od przystanku "Hallera" do pętli Oporów jeżdżą przez al. Hallera. Pasażerów wożą autobusy "za tramwaj" w relacji Hallera - Klecina - Hallera.
 
Pieszy przeżył wypadek, jest przytomny. - Starszy mężczyzna próbował wsiąść do tramwaju, gdy ten ruszał. Gdy naciskał guzik, stracił równowagę i upadł na torowisko, wpadając częściowo pod tramwaj. Trafił do szpitala na badania, nie ma poważnych obrażeń. Prawdopodobnie zostanie to zakwalifikowane jako kolizja z winy pieszego - mówi Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.
klo, mgo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości