Reklama

Wrocław: Podwórko dopiero po remoncie, a już wygląda jak wysypisko śmieci

25/05/2023 11:24

Zniszczone płoty i wszędzie porozrzucane śmieci, w tym odpady wielkogabarytowe takie jak stare meble i telewizor. Tak wygląda niedawno wyremontowane podwórko w rejonie ul. Niemcewicza i Jedności Narodowej we Wrocławiu. "Musimy nauczyć się szanować wspólną przestrzeń!" - apeluje przewodnicząca zarządu Osiedla Nadodrze. 

We wrześniu ubiegłego roku wyremontowane zostało podwórko między ulicami Niemcewicza, Pobożnego i Ołbińskiej. Powstały m.in. now chodniki, zieleń, częściowo podziemne pojemniki na odpady. Inwestycja realizowana z prezydenckiego Programu Kompleksowej Modernizacji Podwórek Komunalnych na lata 2021 – 2024 kosztowała ponad 930 tys. złotych.


Tymczasem po kilku miesiącach od remontu na odnowionym podwórku jest jak na wysypisku śmieci. Bałagan i zniszczone płotki pokazała na zdjęciach przewodnicząca zarządu Osiedla Nadodrze. - Powyłamywane, zniszczone płotki, śmieci wyrzucane wszędzie, do pojemnika nie udało się trafić, mimo, że jest 10 lub 1 metr dalej - komentuje Izabela Duchnowska.

Reklama

Tuż obok pojemników na odpady leżą m.in. walizka podróżna, telewizor, stare meble, plastikowe miski, czy skrzynka ze starymi warzywami i owocami. Wyłamane zostały również metalowe płotki okalające trawnik. Na ławce ktoś pozostawił otwarty słoik z porozrzucanym bigosem. - Chamstwa kultury nie nauczysz - komentuje jeden z mieszkańców.


- Przykro patrzeć, niestety wszystko zależy od kultury osobistej i przyzwoitości danego człowieka, jeżeli taki ktoś nie zrozumie, że trud i praca jednych jest dla dobra i poprawy życia ogółu, to nie ma szans, by docenił i dbał o rzecz wspólną - pisze pani Beata z facebokowej grupy "Co tam na Nadodrzu?".

Reklama

Inni mieszkańcy zwracają uwagę, że taka sytuacja jest non stop od zakończenia remontu. Pojawiły się sugestie i prośby o zamontowanie kamer. - Musimy nauczyć się szanować wspólną przestrzeń!To lekcja do odrobienia natychmiast! - apeluje przewodnicząca Izabela Duchnowska i przypomina, że każda taka dewastacja to koszt dla samych mieszkańców. Tak będzie i tym razem.


- Zwracajmy uwagę, piętnujmy tych, którzy niszczą nasze osiedle, nie bądźmy obojętni, dbajmy razem! - dodaje.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości