Reklama

Wrocław: policjanci odzyskali obraz skradziony w 1992 roku

21/02/2017 12:45

Wrocławscy policjanci odzyskali XVIII-wieczny obraz, który prawie 25 lat temu zniknął z jednego z dolnośląskich kościołów. Okazało się, że dzieło było przechowywane w prywatnym domu na terenie Wrocławia.

Wpisany do rejestru zabytków obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus został skradziony w 1992 roku podczas włamania do jednego z kościołów w okolicy Polkowic. Policjanci przez lata pracowali nad tą sprawą, jednak dopiero teraz udało się namierzyć i odzyskać dzieło.


Mundurowi ustalili, że pochodząc y z XVIII wieku obraz może znajdować się w jednym z domów na terenie Wrocławia. Podczas wizyty w wyznaczonym miejscu okazało się, że mieli rację.


– Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności dotyczących tego, co przez 25 lat działo się z obrazem i jak trafił w prywatne ręce – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski , rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Reklama

Zabezpieczony obraz, po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, już niebawem wróci do parafii, skąd został skradziony.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości