Reklama

Wrocław: Potężna kolejka do urzędu miejskiego. Ludzie aż robili zdjęcia

20/04/2024 11:40

Grubo ponad sto osób stało dziś od rana w kolejce do Centrum Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego Wrocławia w Magnolia Park. Sznur mieszkańców czekał przed drzwiami już długo przed otwarciem urzędu.

- Takie kolejki są tu często. Ale tak dużych tłumów nie było już chyba dawno - mówili nam sprzedawcy z sąsiednich sklepów. Kolejka czekających na obsłużenie przez urzędników mieszkańców ciągnęła się w holu Magnolii Park przez kilkadziesiąt metrów. Ludzi było tak dużo, że przechodzący obok klienci centrum handlowego robili zdjęcia.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


- Nie wszyscy muszą stać w tej kolejce - tłumaczyli już w samym Centrum Obsługi Mieszkańca wrocławscy urzędnicy. - Dowód osobisty czy sprawy związane z meldunkiem można załatwić bez kolejki, na rejestrację samochodu trzeba poczekać jakąś godzinę - usłyszeliśmy. W potężnej kolejce musieli zaś czekać ci, którzy do urzędu wybrali się w sprawach związanych z prawami jazdy. Tu samo oczekiwanie na numerek trwało dziś nawet ponad trzy godziny. Nie ma gwarancji, że wszyscy czekający w ogonku zostaną obsłużeni, bo urząd pracuje tylko go godziny 16. Przez internet umówić mogą się tylko Polacy. Dla obcokrajowców nie ma wolnych numerków.

Reklama

 

 


Tymczasem większość czekających w kolejce, to Ukraińcy. Zgodnie z przepisami, swoje ukraińskie prawa jazdy muszą wymienić na polskie w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia stałego lub czasowego pobytu w Polsce. Do końca 2023 roku Ukraińcy byli z tego obowiązku zwolnieni. Teraz muszą pojawić się w urzędzie po nowy dokument.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości