Reklama

Wrocław: Rusza remont torowiska na ulicy Świdnickiej [OBJAZDY]

22/09/2022 15:35

W najbliższą sobotę rozpocznie się remont torowiska na fragmencie ulicy Świdnickiej. Oznacza to utrudnienia zarówno dla pasażerów MPK, jak i kierowców, które potrwają do dwóch miesięcy.

Torowisko tramwajowe na ul. Świdnickiej będzie remontowane na odcinku od ul. Podwale do ul. Piłsudskiego. Prace potrwają około 6-8 tygodni. Od 24 września planowane jest wprowadzenie zmian na liniach tramwajowych 6, 7, 17, 20, 70 i 74.

Tramwaje linii 6 i 7, jadące w kierunku Krzyków lub Kleciny, zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich, z pominięciem przystanku "Renoma".

W kierunki przeciwnym tramwaje linii 6 i 7 pętli "Kromera" lub "Poświętne" pojadą od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej, z pominięciem przystanków "Renoma", "Opera" i "Świdnicka (Dom Europy)".

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi, a tramwaje linii 20, też w obu kierunkach, będą kursowały od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Jak informuje magistrat, z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, podczas prowadzonych prac tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Osobowice - Park Południowy - Osobowice, a tramwaje linii 74 od przystanku FAT - przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Krzyki".

Jakie będą utrudnienia dla kierowców?


W rejonie skrzyżowania Piłsudskiego/Świdnicka:
Na ul. Piłsudskiego  nie będzie możliwa jazda na wprost przez skrzyżowanie (kierunek do pl. Legionów) - objazd będzie prowadził przez ul. Świdnicką, pl. Kościuszki, ul. Kościuszki, pl. Muzealny do pl. Legionów.

W rejonie skrzyżowania Podwale/Świdnicka:
Zmianie ulegnie relacja kierunkowa w ul. Podwale - utrzymany zostanie jeden pas jazdy: w lewo w ul. Świdnicką. Dotychczasowy środkowy pas, umożliwiający jazdę w lewo, będzie umożliwiał tylko jazdę na wprost (zalecany objazd wspomagający poprowadzi przez ul. Podwale, ul. Muzealną, ul. Kościuszki do pl. Kościuszki).

W rejonie pl. Kościuszki:
Sygnalizacja będzie pracowała w trybie żółtym pulsującym. Utrzymane będą wszystkie kierunki ruchu z lokalnymi zawężeniami do jednego pasa ruchu.

Dla rowerzystów możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ul. Świdnicką w kierunku pl. Legionów.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: Zmiany w kursowaniu tramwajów w rejonie pl. Teatralnego

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości