Duży wzrost frekwencji wyborczej we Wrocławiu. Jeszcze w południe była ona drugą najniższą w Polsce. Do 17 wszystko się odmieniło. Do urn poszło już 58,43 proc. wyborców. Frekwencja we Wrocławiu jest więc wyższa niż podczas wyborów prezydenckich pięć lat temu, ale niższa niż podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. To piąty najlepszy wynik wśród miast wojewódzkich. - Stać nas na więcej. Dużo więcej. Zostało niewiele czasu - skomentował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
- W Polsce frekwencja wyborcza do godziny 17 wyniosła 54,91 procent - poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. To więcej niż podczas pierwszej tury 18 maja (wtedy do godz. 17 głos oddało 50,69 proc. wyborców) i podczas drugiej tury wyborów przed pięcioma laty 52,10 proc.
Najwięcej osób głosowało dotąd w województwach mazowieckim 58,51, małopolskim 57,23 proc.) i łódzkim (56,10 proc.), najmniej - w opolskim (48,05 proc.), warmińsko-mazurskim (50,77 proc.) i lubuskim (51,83 proc.) . Wśród największych miast największą frekwencję do godz. odnotowano w Warszawie (61,45 proc.), Poznaniu (59,41 proc.) i Toruniu (59,27 proc.), a najniższą - w Gdańsku (54,63 proc.), Gorzowie Wielkopolskim (54,09 proc.) i Białymstoku (54,64 proc.).
Porównanie frekwencji do godz. 17 w ostatnich wyborach we Wrocławiu
Do godziny 17 najwięcej wyborców oddało głos w tych lokalach we Wrocławiu:
Do godziny 17 najmniej wyborców oddało głos w tych lokalach we Wrocławiu:
Do godz. 17 w drugiej turze wyborów wzięło udział 53,78 proc. wyborców. To więcej niż w pierwszej turze, kiedy do tego czasu głos oddało proc. wyborców z naszego regionu.
Najwyższą na Dolnym Śląsku frekwencję miały do godz. 17 powiat wrocławski (59,24%), Wrocław (58,43%), Jelenia Góra (55,71%) i powiat trzebnicki (55,19%) i powiat średzki (54,61%). Najniższa frekwencja była w powiatach górowskim (43,73%), ząbkowickim (48,15%), zgorzeleckim (48,64%), lwóweckim (48,70%) i milickim (48,69%).
W powiecie wrocławskim wybory największym zainteresowaniem cieszą się w gminach Czernica (61,18%), Kobierzyce (61,03%) i Siechnice (60,23%). Najmniej wyborców głosuje w gminach Mietków (54,32%), Sobótka (55,86%) i Żórawina (55,37%).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze