Reklama

Wrocław: urzędnicy zatrzymani za korupcję!

03/03/2017 12:22

Dwóch wrocławskich urzędników zostało zatrzymanych z przez policję. Mężczyźni mieli otrzymywać łapówki za działania na rzecz grupy przestępczej wyłudzającej podatki przy obrocie paliwami i luksusowymi samochodami. Grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności. 

- Powyższe zatrzymania, to kolejny etap działań realizowanych przez wrocławskich policjantów, a mających związek z wcześniejszym rozpracowaniem grupy przestępczej wyłudzającej na szeroką skalę podatek Vat przy obrocie paliwami i luksusowymi samochodami sprowadzanymi z zagranicy. Przypomnijmy, że w tej sprawie zatrzymano wcześniej już 7 osób podejrzanych, gdzie wobec sześciu zastosowano tymczasowy areszt.- tłumaczy Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 


Zatrzymani mężczyźni to pracownicy wrocławskiego wydziału komunikacji. Zarzuca się im m.in. przekazywanie informacji objętych tajemnicą zawodową, czy też rejestrowanie na tzw. słupy pojazdów będących przedmiotem przestępstw podatkowych lub służących do ich popełniania.

Reklama


Jak potwierdza asp. szt. Paweł Petrykowski - Zatrzymani pracownicy wrocławskiego wydziału komunikacji usłyszeli już zarzuty przyjmowania korzyści majątkowej i osobistej w związku z pełnioną funkcją, przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego oraz ujawniania osobom nieuprawnionym informacji objętych tajemnicą zawodową.


Zatrzymanym grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. 


daf

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości