Zmierzone zostały czasy przejazdu około 150 linii tramwajowych w 15 miastach w Polsce. Autorzy raportu tramwajowego po raz kolejny sprawdzili, w którym mieście tramwaje jeżdżą najszybciej, a gdzie najwolniej. MPK Wrocław nie ma powodów do zadowolenia.
Wrocławskie tramwaje kolejny rok najwolniejsze. Raport tramwajowy przygotowywany przez dziennikarzy Pulsu Gdańska porównuje prędkości przejazdów tramwajów w 15 polskich miastach. Średnia prędkość tramwajów we Wrocławiu w szczycie to 16,2 kilometra na godzinę. To najgorszy wynik spośród badanych miast. Tramwaje najszybciej jeżdżą w Bydgoszczy - średnio 20,4 km/h w szczycie i 21,8 poza godzinami szczytu. Średnia prędkość wrocławskich tramwajów poza szczytem to 17,6 km/h co plasuje Wrocław na 3 od końca miejscu w tej kategorii. W porównaniu do poprzedniego roku (wtedy Wrocław także miał ostatnie miejsce) poprawiła się prędkość tramwajów we Wrocławiu w szczycie o 0,3 km/h.
Najszybsza wrocławska linia tramwajowa to linia 3 kursująca pomiędzy Księżem Małym i Leśnicą. “Trójki” jeżdżą w szczycie ze średnią prędkością 19,3 km/h, a poza szczytem 21,2 km/h. Oznacza to, że na około 150 sprawdzonych linii tramwajowych najszybsza (w szczycie) linia we Wrocławiu jest na 46 miejscu w Polsce i 26 wśród linii poza szczytem.
Na podium zestawienia uśrednionego - czasy przejazdu w szczycie i poza nim - znalazły się: na miejscu 1 Bydgoszcz, na 2 Poznań, na 3 Częstochowa. Wrocław w ogólnym zestawieniu znalazł się na 13 miejscu wyprzedzając o 0,4 km/h Łódź i o 0,5 km/h Elbląg.
Wynik Wrocławia jest fatalny, a szczególnie istotne są dane dla godzin szczytu. Usprawnić komunikacji nie pomógł ITS, nie pomogło wydzielanie tras i nie pomaga ograniczanie możliwości przejazdu samochodów i zwężanie ulic. W korkach stoją tramwaje, autobusy i samochody.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze