Wrocławscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Straży Granicznej i Izby Celnej podczas wspólnej akcji zlikwidowali dwie nielegalne fabryki papierosów. Podczas akcji zabezpieczono w sumie 22 mln papierosów oraz blisko 30 ton krajanki tytoniowej.
Według wstępnych szacunków policji zabezpieczony tytoń i papierosy oraz maszyny do ich produkcji mogły kosztować nawet 40 mln złotych. Podczas akcji funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 6 mężczyzn, którzy zajmowali się podrabianiem papierosów.
Produkty tytoniowe powstające w podwrocławskich fabrykach docelowo trafiały na rynki europejskie i najczęściej były sprzedawane jako papierosy popularnych marek.
Podczas jednoczesnego wejścia do fabryk funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 6 osób oraz zabezpieczyli dwie kompletne linie służące do produkcji papierosów, ponad 22 mln sztuk papierosów o wartości 15 mln złotych, blisko 30 ton krajanki tytoniowej wartej 20 mln złotych, jak również inne komponenty niezbędne do produkcji papierosów o wartości sięgającej 2 mln złotych.
Według wstępnych ustaleń policjantów, wprowadzenie takiej ilości nielegalnego towaru na rynek, spowodowałoby straty Skarbu Państwa sięgające 35 mln złotych. Fałszerze usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia licznych przestępstw karno-skarbowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocławscy policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze