Reklama

Wrocław: wyprodukowali miliony nielegalnych papierosów [ZOBACZ ZDJĘCIA Z FABRYKI]

07/02/2017 10:02

Wrocławscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Straży Granicznej i Izby Celnej podczas wspólnej akcji zlikwidowali dwie nielegalne fabryki papierosów. Podczas akcji zabezpieczono w sumie 22 mln papierosów oraz blisko 30 ton krajanki tytoniowej.

Według wstępnych szacunków policji zabezpieczony tytoń i papierosy oraz maszyny do ich produkcji mogły kosztować nawet 40 mln złotych. Podczas akcji funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 6 mężczyzn, którzy zajmowali się podrabianiem papierosów.


Produkty tytoniowe powstające w podwrocławskich fabrykach docelowo trafiały na rynki europejskie i najczęściej były sprzedawane jako papierosy popularnych marek.


Podczas jednoczesnego wejścia do fabryk funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 6 osób oraz zabezpieczyli dwie kompletne linie służące do produkcji papierosów, ponad 22 mln sztuk papierosów o wartości 15 mln złotych, blisko 30 ton krajanki tytoniowej wartej 20 mln złotych, jak również inne komponenty niezbędne do produkcji papierosów o wartości sięgającej 2 mln złotych.

Reklama


Według wstępnych ustaleń policjantów, wprowadzenie takiej ilości nielegalnego towaru na rynek, spowodowałoby straty Skarbu Państwa sięgające 35 mln złotych. Fałszerze usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia licznych przestępstw karno-skarbowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Wrocławscy policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości