Reklama

Wrocławianin przeszedł do historii polskiego golfa. Adrian Meronk dostał się do US Open

11/06/2021 14:04

Sportowa Polska żyje teraz Euro 2020, meczami polskich siatkarzy, czy zmaganiami tenisowymi Igi Świątek. Tymczasem wielki sukces, największy w polskiej historii tego sportu odniósł wrocławski golfista Adrian Meronk. Jako pierwszy Polak dostał się on bowiem do turnieju US Open, który w golfie prestiżem przebijają prawdopodobnie tylko Igrzyska Olimpijskie.

Adrian Meronk to aktualnie najlepszy polski golfista, który soldinie pracuje na miano najlepszego w dziejach naszego kraju. Do 2016 roku grał jeszcze amatorsko, będąc jednocześnie czołowym amatorem na świecie. Po przejściu na zawodowstwo zdążył się już kilkukrotnie zapisać w historii polskiego golfa:


- Jako pierwszy zakwalifikował się do prestiżowych cyklów Challenge Tour oraz European Tour


- Jako pierwszy stanął na podium zawodów tej rangi


- Jako pierwszy wygrał turniej Challenge Tour, 57 Open de Portugal

Reklama

- Był w czołowej 200. Golfistów na świecie (najwyżej spośród wszystkich Polaków w historii). Wyprzedzał w pewnym momencie nawet słynnego Tigera Woodsa


Prócz tego, Meronk prężnie angażuje się w promocję dość niszowego wciąż z Polsce golfa. To ambasador jednego z największych turniejów dla amatorów, Audi Polish Masters. Regularnie wspiera też zawodników rywalizujących w Kram Junior Open, turnieju organizowanym na Toya Golf Club, jego rodzimym polu położonym na Rakowie, na północ od Wrocławia (nieco ponad 5 km od dzielnicy Poświętne).

Reklama

Teraz jednak wrocławianin (urodzony co prawda w Hamburgu, ale przez sporą część życia mieszkał, grał i trenował we Wrocławiu, skąd dostał się do USA by rozwijać się golfowo) osiągnął coś co dla pozostałych Polaków uprawiających ten sport póki co było poza nawet marzeniami. Świetnymi występami w European Tour Adrian Meronk wywalczył sobie prawo do startu w wielkoszlemowym US Open. Podobnie jak w tenisie, golfowe wielkie szlemy są miejscem rywalizacji absolutnej światowej czołówki. Czymś co tylko olimpiada przewyższa prestiżem. Amerykański turniej w przeszłości wygrywali najwięksi, jak choćby wspomniany już Tiger Woods. Polak zmierzy się tam z Rorym McIllroyem, Brooksem Koepką, czy Brysonem DeChambeau. To tak jakby w tenisie grał z Federerem, Nadalem, czy Murrayem, albo w żużlu rywalizował z Woffindenem, Zmarzlikiem czy Janowskim.


Do swojego największego wyzwania w karierze, Adrian Meronk przystąpi 17 czerwca 2021 roku. US Open potrwa zaś do 20

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości