Reklama

Wrocławianki wiedzą jak się bronić w trakcie napadu

05/04/2017 10:53

Kolejne wrocławianki wiedzą już, jak się bronić przed napastnikiem. Podczas kwietniowych zajęć w ramach cyklu Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu wrocławscy policjanci przeszkolili mieszkanki naszego miasta m.in. z podstawowych zasad samoobrony.

Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu to policyjna akcja prewencyjna skierowana do kobiet czynnych zawodowo, które chciały nabyć umiejętności pokonywania lęku przed napastnikiem i poszerzyć swoją wiedzę na temat sposobów przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom.


– Uczestniczki tego projektu instruowane przez policjantów doskonaliły umiejętności samoobrony i poznawały sposoby radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Zajęcia miały też za zadanie zmotywować panie do działania i spowodować, aby czuły się pewniej w kontakcie z napastnikiem – tłumaczy asp. szt. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.

Reklama

Podczas szkolenia uczestniczki poznały i przećwiczyły w praktyce podstawowe zasady samoobrony. Dodatkowo instruktorzy poruszyli tematy związane z profilaktyką uzależnień oraz zagadnieniami związanymi z cyberprzestępczością oraz zagrożeniami czyhających w Internecie.


W uroczystym zakończeniu cyklu udział wzięła m.in. wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka, która wraz z podinsp. Mariuszem Ryszkiewiczem wręczyła przeszkolonym kobietom certyfikaty ukończenia kursu. W tej edycji wydarzenia wzięło udział 24 uczestniczek.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości