Reklama

Wrocławscy posłowie: jedni pracowali, inni głównie głosowali [NAZWISKA]

29/09/2023 10:36

Ależ to są lenie - pisaliśmy na początku lipca o wrocławskich posłach. Zaraz potem Przemysław Czarnecki z PiS, który przez cztery lata pracy w Sejmie nie zgłosił ani jednej interpelacji, w ciągu dwóch dni przedstawił ich aż 18. Czy to wystarczy, by przekonać do siebie wyborców? Czarnecki dostał dopiero 21. miejsce na liście PiS w tegorocznych wyborach.

Interpelacja to jedna z form polskiej kontroli. Każdy poseł ma prawo do wystosowania pytania do premiera lub konkretnego ministra. Przemysław Czarnecki jako jedyny poseł z Wrocławia przez cztery lata takich pytań nie miał. Nagle 15 i 16 lipca zainteresowało go aż 18 spraw. A to "naturalny potencjał rzeki Odry", a to linia kolejowa Wrocław - Łódź, a to dodatek emerytalny dla sołtysów czy "działania na rzecz obrony dobrego imienia Jana Pawła II".


AKTYWNOŚĆ POSŁÓW Z WROCŁAWIA - ZOBACZ NAZWISKA I LICZBY [KLIKNIJ]


Zbyt wielu pytań do premiera i ministrów nie miała też wrocławska liderka listy PiS Mirosława Stachowiak - Różecka. Od 2019 roku uzbierały się raptem cztery. Stachowiak - Różecka pilnie za to głosowała - wzięła udział w 99,57 proc. głosowań. Ale i pod tym względem byli lepsi - Paweł Hreniak nie przegapil 99,86 proc. głosowań, Agnieszka Soin 99,85 proc., a Jacek Świat - 99,69 proc. (cała trójka to posłowie PiS).

Reklama

Najwięcej interpelacji - 764 zgłosił podczas kończącej się kadencji Michał Jaros z Koalicji Obywatelskiej. Wyprzedził Agnieszkę Dziemianowicz - Bąk z Lewicy (500) oraz Małgorzatę Tracz z KO - 449.


AKTYWNOŚĆ POSŁÓW Z WROCŁAWIA - ZOBACZ NAZWISKA I LICZBY [KLIKNIJ]


Liderem pod względem wystąpień na posiedzeniach Sejmu był z kolei Jacek Protasiewicz z Koalicji Polskiej - występował 145 razy. Drugi był Krzysztof Tuduj z Konfederacji - 131, a trzecia Małgorzata Tracz z KO - 121. Najrzadziej głos zabierali Przemysław Czarnecki z PiS - 1 raz, Grzegorz Schetyna z KO - 7 razy oraz Sławomir Piechota z KO - 13 razy.

Reklama

Wszyscy wrocławscy posłowie z wyjątkiem Sławomira Piechoty będą walczyli 15 października o kolejną kadencję.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości