Reklama

Wrocławski policjant podbił Los Angeles. Wycisnął 240 kg w zawodach

24/08/2017 11:03

Wrocławski funkcjonariusz policji obronił tytuł mistrza olimpijskiego podczas igrzysk rozegranych w Los Angeles. Sierżant sztabowy Andrzej Kocyła zajął pierwsze miejsce z nowym rekordem olimpijskim w dyscyplinie wyciskania sztangi leżąc RAW, w kategorii 105 kg.

Andrzej Kocyła jest IV-krotnym mistrzem olimpijskim, II-krotnym mistrzem Europy i XIII–krotnym mistrzem Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.

Podczas Igrzysk Olimpijskich Służb Mundurowych w Los Angeles sierżant sztabowy Kocyła, startując w dyscyplinie wyciskania sztangi leżąc RAW w kategorii 105 kg, obronił tytuł mistrza olimpijskiego. Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w tyle pozostawił swoich konkurentów. Gdy jego przeciwnicy zaczynali zawody od ciężaru 170 kg, Kocyła wszedł na pomost dopiero, gdy na sztandze znajdował się ciężar 230 kg. W drugim podejściu podniósł jeszcze większy ciężar – podniósł sztangę ważącą 240 kg i tym samym przypieczętował swój triumf w zawodach, ustanawiając jednocześnie nowy rekord igrzysk.  

Sierżant sztabowy Andrzej Kocyła jest już 4-krotnym mistrzem olimpijskim, 2-krotnym mistrzem Europy oraz 13-krotnym mistrzem Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.


mh

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości