Reklama

Wrocławskie lotnisko będzie bazą wojsk USA

24/09/2019 14:38

Podczas ostatniego spotkania w Nowym Jorku prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych ustalili lokalizacje amerykańskich baz wojskowych, do których trafią żołnierze, skierowani do naszego kraju w ramach planowanego zwiększenia współpracy na rzecz obronności. Na liście znalazła się placówka z Wrocławia.

Prezydenci obu krajów po spotkaniu zapewnili, że bazując na „Wspólnej deklaracji o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” podpisanej 12 czerwca 2019 r., w najbliższym czasie kontynuowane będą prace nad planem umacniania więzi wojskowych między Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz amerykańskich zdolności obronnych i odstraszania w Polsce.


Obecnie w Polsce stacjonuje około 4,5 tys. żołnierzy Amerykańskich. Podczas spotkania prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że oczekuje na zwiększenie tej obecności o około tysiąc kolejnych wojskowych.

Reklama

W trakcie spotkania uzgodniono też lokalizacje baz dla żołnierzy, którzy wkrótce mieliby przylecieć do Polski. Wśród propozycji znalazł się Wrocław. Na Strachowicach ma zostać wyznaczona siedziba bazy lotniczej załadunkowo-rozładunkowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.


Pozostali żołnierze, którzy mieliby trafić do Polski w ramach wzmocnienia współpracy, będą stacjonować w Poznaniu, Drawsku Pomorskim, Łasku, Powidzu oraz Lublińcu.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości