Reklama

Wstyd! Tak dziś wygląda ulica Hubska po niedawnym remoncie

01/06/2023 12:29

Sezon na poprawki po remoncie trwa. Właśnie zakończył się jeden remont, Wrocławskie Inwestycje sądzą się z projektantem przebudowy ul. Hubskiej, a kolejny fragment nowego torowiska sypie się.

Remont ul. Hubskiej trwał znacznie dłużej niż obiecywali urzędnicy i niż życzyliby sobie tego mieszkańcy i wjeżdżający do Wrocławia od południa. Ostatecznie ul. Hubska we Wrocławiu została oddana do użytku w maju 2019 r. i bardzo szybko zaczęła ulegać degradacji.


Czytaj więcej: Torowisko na Hubskiej sypie się. Urzędnicy mówią o nieprawidłowościach i szukają winnych • www.tuwroclaw.com


Popękane płyty torowiska, wystające spomiędzy nich gumy, dziury w betonie i ostre krawędzie sprawiły, że potrzebny był kolejny remont.

Reklama

- Ekspertyza naukowców z Politechniki Wrocławskiej wykazała, że nawierzchnia torowiska została błędnie zaprojektowana, przez co nie wytrzymała eksploatacji. Toczy się postępowanie między naszą spółką i projektantem remontu Hubskiej. Naprawę torowiska sfinansuje projektant - tłumaczył Bartosz Nowak z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje, który dziś potwierdza, że WI są w sporze sądowym z projektantem. 


Przebudowa, robiona w ramach gwarancji projektanta, objęła 100-metrowy odcinek znajdujący się kawałek za skrzyżowaniem Hubskiej z Pułaskiego do zjazdu do urzędu miejskiego przed skrzyżowaniem z ul. Dawida. Remont zakończył się w ubiegły piątek i dzień później, 27 marca, tramwaje wróciły na ul. Hubską. Problemem, który wskazali eksperci jest nieodpowiednie rozkładanie sił pod naciskiem pojazdów. To prowadzi do niszczenia nawierzchni.

Reklama

I chociaż decyzje dotyczące remontu kolejnych odcinków jeszcze nie zapadły, należy się spodziewać, iż wkrótce budowlańcy powrócą na Hubską. Kolejny fragment ulicy wygląda bowiem tragicznie: pozapadane elementy torowiska, wystające izolacje, sterczą ostre krawędzie betonowych płyt. Fatalnego obrazu dopełnia wysoka trawa porastająca pas rozdzielający jezdnie przy skrzyżowaniu z ul. Pułaskiego i… porzucone krzesło sterczące nogami do góry z tych zarośli.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości