Reklama

Wykład o śląskich epitafiach poświęconych dzieciom

01/11/2018 13:58

Podczas sobotniego wykładu zatytułowanego „Wielkieś mi uczyniła pustki…” prelegentka przedstawi malowane i rzeźbione epitafia powstałe od XV do XVIII w. poświęcone zmarłym dzieciom. Będą to głównie zabytki z terenu Śląska. 

Będzie można poznać ich aspekty emocjonalne, ale też symboliczne i kostiumograficzne. Wykład Jadwigi Jasińskiej-Sadury odbędzie się w sobotę, 3 listopada o godz. 12:00 w Muzeum Narodowym, w ramach cyklu „Mój Śląsk. Fascynacje”. Wstęp wolny.


Z kolei w niedzielę, 4 listopada, prelegent Grzegorz Wojturski przedstawi o godz. 12:00 najważniejsze dzieła sztuki gotyckiej w Polsce. Omówione zostaną przykłady architektury sakralnej i świeckiej, malarstwa, rzeźby oraz rzemiosła artystycznego ostatniej fazy średniowiecza. Wykład odbędzie się w ramach „Kursu historii sztuki”. Wstęp z biletem za 5 zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości