Reklama

Z Wrocławia pojadą specjalne pociągi na marsz 4 czerwca w Warszawie

30/05/2023 11:15

Dolnośląska Platforma Obywtaleska wynajęła dwa specjalne pociągi, którymi przeciwnicy polityki rządu będą mogli dotrzeć na organizowany 4 czerwca przez Donalda Tuska marsz w Warszawie. Z większości powiatowych miast w regionie do Warszawy wyjadą także specjalne autobusy. Ma być ich co najmniej 35.

Marsz 4 czerwca organizowany jest "przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu", ale po ostatniej decyzji Sejmu i prezydenta Andrzeja Dudy wielu jego uczestników ma zamiar wyrazić swój przeciw wobec tzw. ustawy "lex Tusk", mającej w domyśle wyeliminować z życia publicznego polityków nieprzychylnych władzy. Już przed przyjęciem tej ustawy z ust polityków Zjednoczonej Prawicy można było usłyszeć, że chodzi m.in. o Donalda Tuska.


Uczestnicy marszu 4 czerwca ruszą z  placu Na Rozdrożu, skąd przejdą przez  Aleje Ujazdowskie,  Nowy Świat i  Krakowskie Przedmieście pod  Pałac Prezydencki. Koniec trasyzaplanowano koło Kolumny Zygmunta na  Placu Zamkowym.

Reklama

- Zainteresowanie wyjazdem jest tak duże, że wynajmujemy pociąg. Pociąg Wolności do Warszawy z Wrocławia - ogłosił w poniedziałek na Twitterze Michał Jaros, szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej. Dziś wiadomo, że pociągi będą dwa. Na marsz 4 czerwca z wielu powiatów Dolnego Śląska wyjadą też specjalne autobusy - co najmniej 35. W tak zorganizowany sposób z Dolnego Śląska do Warszawy mają wyjechać w niedzielę ponad 2 tysiące osób.


Zapisy na wyjazdy autokarowe przyjmują powiatowi liderzy PO. Jak ustaliliśmy, są jeszcze miejsca, a koszt wyjazdu to około 100 złotych od osoby. W specjalnych pociągach także ma obowiązywać rezerwacja miejsc, ale w dolnośląskiej Platformormie Obywatelskiej na razie nikt nie potrafił nam powiedzieć, na jakich warunkach i kto może liczyć na miejsce w specjalnym pociągu.

Reklama


Widzimy się 4 Czerwca na Marszu w Warszawie! Zainteresowanie wyjazdem jest tak duże, że wynajmujemy pociąg. Pociąg Wolności do Warszawy z Wrocławia. Chodźcie z nami! Za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską! Przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu! #Marsz4czerwca pic.twitter.com/z1L0PPKg2j


— Michał Jaros (@JarosMichal) May 29, 2023




 Swój udział w marszu 4 czerwca zadeklarował także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. - 4 czerwca to demokracja, 4 czerwca to pluralizm, 4 czerwca to pierwsze półwolne wybory, 4 czerwca jest też o obywatelskości, o samorządzie, który zawsze nas łączy w imię spraw naszych obywatelek i obywateli - mówił prezydent Wrocławia podczas spotkania ruchu "Tak! Dla Polski".- Chcielibyśmy 4 czerwca wspólnie w Warszawie, wszyscy razem, powiedzieć, że nic się nie zmieniło, że te wartości były i pozostaną dla nas absolutnie najważniejszymi. Chcemy Polski europejskiej, Polski demokratycznej, Polski zdecentralizowanej. W 1989 roku podczas wyborów powiedzieliśmy, że nie chcemy państwa etatystycznego, nie chcemy państwa zcentralizowanego, chcemy państwa zdecentralizowanego i w tym zakresie się nic nie zmieniło. Chcemy wreszcie państwa obywatelskiego, które jest silne organizacjami pozarządowymi- podkreślił prezydent Wrocławia.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości