Reklama

Za dwa lata pospacerujemy zrewitalizowanymi nabrzeżami Odry przy Księcia Witolda

15/03/2019 10:49

Magistrat wraz z wrocławską spółką z grupy Dom Development zrewitalizują nadodrzański bulwar przy ulicy Księcia Witolda. Prace obejmą obszar od mostu Sikorskiego do mostu Pomorskiego. Oddanie przestrzeni do użytku mieszkańców planowane jest na koniec 2020 roku. 

Budowa bulwaru pieszego wraz z infrastrukturą i zielenią przy ul. Księcia Witolda zaplanowana jest na przyszły rok. W efekcie prac powstanie tam nowe miejsce spacerowo-wypoczynkowe z dostępem do nabrzeża Odry. Koncepcja bulwaru została opracowana przez  urząd miasta i Dom Development. Autorami projektu są wrocławscy architekci z pracowni Dziewoński-Łukaszewicz. 
 
Inwestycja zostanie zrealizowana przez miasto, a deweloper partycypuje w kosztach. Szacowana wartość rewitalizacji nabrzeża na odcinku prowadzonej przez spółkę budowy – Apartamentów Księcia Witolda – wynosi około 600 tys. zł. Prace zaplanowano na 2020 rok - rozpoczęcie w III kwartale, a zakończenie w grudniu.

 
– Przy projektowaniu od początku przyświecała nam idea, żeby zrewitalizowane nabrzeże wpisywało się zarówno w estetykę już odnowionych bulwarów, m.in. Xawerego Dunikowskiego czy Marii i Lecha Kaczyńskich, jak i charakter Kępy Mieszczańskiej. Wrocławianie bardzo chętnie spędzają czas wolny nad rzeką i chcemy zapewnić im kolejną przestrzeń do rekreacji – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezeska zarządu Dom Development Wrocław.

 
 
 

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości