Aktywiści miejscy, radni osiedlowi, działaczka organizacji pro-kobiecej i on sam – to liderzy list wyborczych Bezpartyjnego Komitetu Obywatelskiego Jerzego Michalaka. Kandydat BRO zapowiada, że docenia osiągnięcia swoich poprzedników, ale widzi też potrzebę dużych zmian. – Nie będziemy budować republiki, będziemy budować dobry Wrocław – zapowiada.
Komitet Jerzego Michalaka oficjalnie ogłosił złożenie kompletnych list wyborczych we wszystkich okręgach i tym samym uroczyście zainaugurował kampanię wyborczą do rady miejskiej.
– 70% mieszkańców Wrocławia mówi, że nie chce upartyjnionych radnych miejskich, upartyjnionego prezydenta. My mówimy: sprawdzam – zapowiedział Jerzy Michalak. – Na tych listach łączy się młodość z doświadczeniem. Wychodzimy z naprawdę nową inicjatywą – dodał kandydat na prezydenta Wrocławia, który sam otworzy listę do rady miejskiej w okręgu nr 1*.
Z pierwszych miejsc BRO Jerzego Michalaka wystartują m.in. popularni wrocławscy aktywiści miejscy: były prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia Przemysław Filar (okręg nr 2*), szef Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego i kandydat na prezydenta Wrocław sprzed 4 lat Tomasz Owczarek (okręg nr 5*) oraz działacz Akcji Miasto Aleksander Obłąk (okręg nr 7*).
W okręgu nr 3* „jedynką” będzie Aleksandra Lemańska z fundacji JA Wrocław miasto Kobiet. Pierwsze miejsca dostali też radni osiedlowi Agnieszka Kubit (okręg nr 4*) i Sławomir Czerwiński (okręg nr 6*).
We wtorek Jerzy Michalak zaprezentował też jeden ze swoich pierwszych plakatów, na którym znajduje się hasło: „Zdrojewski, Dutkiewicz… #IdzieNowe, Michalak”. – Nie przyczepiamy się do nazwisk poprzednich prezydentów. Uważamy, że Rafał Dutkiewicz postawił na duże projekty, często ze szkodą dla bieżącego funkcjonowania ludzi i naszej jakości życia. Poprawił ilość miejsc we Wrocławiu, ale zapomniał o tych kwestiach, które są nam najbliższe. Bogdan Zdrojewski wprowadził Wrocław do europejskiej ligi. Te rozdziały są już zamknięte. Teraz naprawdę musi przyjść nowe – komentował Jerzy Michalak. – Nie chcemy budować republiki, bo republikę trudno się buduje z oligarchią. My będziemy budować prawdziwy, dobry Wrocław – mówił, nawiązując do hasła jednego ze swoich kontrkandydatów.
–––
* Okręgi w wyborach do rady miasta:
Okręg nr 1: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Gajowice, Grabiszyn-Grabiszynek, Nadodrze, Kleczków
Okręg nr 2 Strachocin-Swojczyce-Wojnów, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze – Zalesie-Szczytniki, Biskupin – Sępolno – Dąbie-Bartoszowice
Okręg nr 3: Powstańców Śląskich, Borek, Gaj, Huby, Tarnogaj
Okręg nr 4: Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki-Partynice, Klecina, Oporów
Okręg nr 5: Szczepin, Gądów – Popowice Pd. , Pilczyce – Kozanów-Popowice Pn.
Okręg nr 6: Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Kuźniki, Żerniki, Jerzmanowo-Jarnołtów – Strachowice – Osiniec, Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie
Okręg nr 7: Karłowice – Różanka, Kowale, Psie Pole – Zawidawie, Pawłowice, Sołtysowice, Polanowice – Poświętne – Ligota, Widawa, Lipa Piotrowska, Świniary, Osobowice-Rędzin.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze