Od przyszłej kadencji nowi wójtowie i burmistrz będą rządzić podwrocławskimi gminami i miastami. W czterech gminach z sąsiadujących z Wrocławiem powiatów, w których doszło do II tury, mieszkańcy wybrali nowe władzy.
W podwrocławskiej Długołęce wójtem został dotychczasowy wrocławski radny miejski i doradca zarządu piłkarskiego Śląska Wrocław Wojciech Błoński, który w II turze pokonał dotychczasową wójt Iwonę Łebek.
Do zmiany w najważniejszym fotelu dojdzie też w Kątach Wrocławskich. Dotychczasowego burmistrza Antoniego Kopcia zastąpi tam Łukasz Zbroszczyk.
Nowy wójt będzie też rządził gminą Kostomłoty. Stanisława Wichę, który w tym roku nie ubiegał się o reelekcję, zastąpi Janina Gawlik.
Z kolei w gminie Udanin obecna wójt Teresa Olkiewicz w II turze przegrała z Wojciechem Płaziukiem.
PEŁNE WYNIKI
Długołęka
Wojciech Błoński 59,29%
Iwona Łebek 40,71%
Kąty Wrocławskie
Łukasz Zbroszczyk 58,76%
Antoni Kopeć 41,24%
Kostomłoty
Janina Gawlik 53,18%
Mariusz Żłobniak 46,82%
Udanin
Wojciech Płaziuk 52,01%
Teresa Olkiewicz 47,99%
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze