Reklama

Autobusy marki Isuzu od stycznia zasilą wrocławskie MPK [ZDJĘCIA]

05/11/2019 17:50

Isuzu Cityport oraz Mercedes Conecto to dwa modele autobusów, które od stycznia będą obsługiwać wybrane linie wrocławskiego MPK. Pojazdy te w ramach umowy z miejskim przewoźnikiem ma dostarczyć i obsługiwać zewnętrzny operator.

Firma Mobilis, która na zlecenie MPK od przyszłego roku ma obsługiwać wybrane linie autobusowe ujawniła, że wypuści na wrocławskie ulice dwa typy autobusów. Będą to przegubowe Mercedesy Conecto i Isuzu Cityport typu „solo”. Wszystkie pojazdy mają być niskopodłogowe i klimatyzowane.


W ramach umowy wartej blisko 121 mln złotych warszawska firma Mobilis ma od stycznia wozić wrocławian 30 autobusami. To efekt rozstrzygniętego niedawno przetargu na prywatnego podwykonawcę, który uzupełni ofertę MPK (na podobnych zasadach, jak działa dziś współpraca z firmą Michalczewski).

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego Wrocław dzierżawni autobusy, zamiast kupować na własność?


Autobusy Mercedes Conecto znane są m.in. z ulic Turcji czy miast Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Producent podkreśla, że charakteryzują się one wysoką ekonomicznością, która idzie w parze z jakością i komfortem.


Z kolei Isuzu Cityport to pojazdy japońskiego producenta stworzone dla metropolii i większych miast. Producent chwali się, że model ten posiada bardzo atrakcyjne, wspaniale zaprojektowane i unikalne nadwozie, a wnętrze autobusu jest niezwykle przestronne.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości