Reklama

Bomba lotnicza na budowie. Ewakuacja mieszkańców i utrudnienia w ruchu

04/10/2019 09:33

W czwartek wieczorem wykonawca pierwszego odcinka TAT, czyli trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, wykopał w rejonie Domaru spory niewybuch. W piątek, w godzinach południowych, zostanie on usunięty, co będzie wiązało się z ewakuacją okolicznych budynków i zamknięciem jednej z ulic.

O godz. 11 rozpocznie się akcja saperów w rejonie ulic Nabycińskiej i Robotniczej, za centrum handlowym Domar. Znaleziono tam bombę na placu budowy tramwaju na Nowy Dwór. 


Ewakuacja okolicznych budynków potrwa mniej więcej w godzinach 10-12, w zależności od tego, ile potrwa usuwanie niewybuchu. Według szacunków może on ważyć 250 kg, a zasięg odłamków w razie wybuchu to ok. 200 metrów.



Teren jest zabezpieczony. Ewakuacja dotyczy głównie magazynów, hurtowni i Domaru. - Na tę chwilę nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców. Od godziny 11 ulica Robotnicza będzie zamknięta, a ograniczenia w ruchu potrwają około dwóch godzin - informuje Grzegorz Rajter z wrocławskiego magistratu. 

Reklama

W związku z akcją autobusy linii 106, 148, 149 skierowano objazdem przez ul. Śrubową, Strzegomską, Braniborską, Nabycińską w obu kierunkach.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości