Reklama

Były radny PiS usłyszał wyrok ws. SKOK-ów

04/06/2019 15:35

We wtorek Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie Jerzego G. Były już radny PiS usłyszał wyrok jednego roku pozbawienia wolności za współudział w próbie narażenia SKOK na utratę ponad 12,8 milionów złotych.

Sąd wydając wyrok, uznał winę zasiadającego na ławie oskarżonych Jerzego G. Były polityk oskarżony był, o to, że jako nielegalnie wybrany prezes Południowo-Zachodniej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej we Wrocławiu, miał przyczynić się do próby wyprowadzenia pieniędzy z tej instytucji.


Chodzi o sprawę sprzed prawie 11 lat. Z ustaleń prokuratury wynika, że Jerzy G., podpisując w imieniu PZ SKOK oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji co do obowiązku zapłaty kwot z tytułu umów, świadczeń w zakresie obsługi prawnej i czynności o charakterze consultingowym, dopuścił się przestępstwa. Z ustaleń śledczych wynikało, że usługi te nie zostały wykonane lub ich zakres nie był adekwatny do należności ustalonych w umowach.

Reklama

We wtorek sąd uznał Jerzego G. i dwóch innych oskarżonych w tej sprawie za winnych. Usłyszeli oni wyroki od 1 do 2 lat pozbawienia wolności. Uzasadniając wyrok sędzia Artur Kosmala, nie miał wątpliwości, że w świetle zebranego materiału dowodowego oskarżeni dokonali oszustw.


Wyrok jest nieprawomocny. Przysługuje od niego odwołanie do sądu apelacyjnego.


Aleksander Hutyra, bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości