Reklama

„Gliński gwiazdorzysz, zjedz banana!”. Zjedli banany protestując przeciwko cenzurze [ZDJĘCIA]

29/04/2019 19:09

Kilkadziesiąt osób z wcześniej przygotowanymi bananami stawiło się w poniedziałek po południu przed Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Przyszli i zjedli żółte owoce, by wyrazić solidarność z autorkami prac, które w ubiegły piątek zniknęły z Galerii Sztuki XX i XXI Wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie.

– Najważniejsze przesłanie dla wszystkich rządzących, wszystkich, którzy chcą cenzurować sztukę i cenzurować kobiety: my się nie damy i my was zjemy, jak te banany – mówiła tuż przed konsumpcją swojego banana Katarzyna Lubiniecka-Różyło z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, który zorganizował poniedziałkową manifestację. Podobne wydarzenie odbyło się dziś o tej samej porze w Warszawie.


Protest polegający na jedzeniu bananów nawiązywał do wydarzeń z ubiegłego piątku, kiedy to z muzeum zniknęły zniknęły dwie instalacje wideo autorstwa Katarzyny Kozyry i mieszkającej we Wrocławiu Natalii LL. Jak tłumaczono prace przedstawiające kobietę jedzącą banana miały gorszyć dzieci.

Reklama

Przypomnijmy, że po licznych protestach, w poniedziałek dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie zdecydował o ponownym umieszczeniu prac Natalii LL Katarzyny Kozyry w galerii.


bas, mh

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości