Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 na wrocławskim Rynku wystartował. I już pierwszego dnia są na nim tłumy! Stoiska czekają w tym roku na całym Rynku, ale i na ul. Świdnickiej, Oławskiej i Placu Solnym. Można też już spróbować tradycyjnych jarmarkowych przysmaków, napić się krasnalowej gorącej czekolady. No i kupić świąteczne prezenty.
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu czynny będzie codziennie w godz. 10.00 - 21.00 i potrwa od 24 listopada do aż 7 stycznia, czyli dłużej niż zazwyczaj. W ubiegłym roku był czynny tylko do końca grudnia.
W tym roku jest około 200 stoisk, w tym 140 wystawców (niektórzy wystawcy mają po kilka domków). Oprócz polskich (w tym dolnośląskich) produktów są też wyroby z: Niemiec, Słowacji, Francji, Turcji, Litwy, Węgier, Ukrainy, Hiszpanii, Holandii, Włoch, Gruzji, Portugalii.
- Mamy m.in. karczmę pod Łosiem z gadającym łosiem Antkiem, a na pierzei zachodniej, przy fontannie mamy sporo nowości. Firmy z Wrocławia i Dolnego Śląska to prawie połowa wystawców - mówi Paulina Krupińska z agencji Pianoforte, która organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy. - Mamy m.in. dolnośląskie miody czy panią, która oferuje prawdziwą gwiazdkę z nieba (to firma z biżuterią, oferująca zawieszki, które poleciały w kosmos - to nie żart, zawieszki są wysyłane do stratosfery, a następnie dołączane do łańcuszków).
Jarmark we Wrocławiu obejmuje cały Rynek, część ulicy Świdnickiej (od Rynku do przejścia podziemnego), ulicę Oławską (od Rynku do ulicy Szewskiej) i plac Solny (choć tu domków jest mniej niż w ubiegłych latach).
Choinka zostanie rozświetlona w Mikołajki, 6 grudnia o godz. 17:00. Jak co roku dzieci wymówią specjalne zaklęcie, a świąteczne drzewko rozbłyśnie tysiącem lampek.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze