Reklama

Koleje Dolnośląskie nie rezygnują z zakupu nowych pociągów

29/04/2019 18:46

Na razie nie udało się wyłonić zwycięzcy przetargu na zakup 11 nowych pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Władze województwa dolnośląskiego nie zamierzają się jednak poddawać. Wkrótce ma zostać ogłoszony kolejny konkurs na zakup nowego taboru, który za nieco ponad rok powinien pojawić się na nowych liniach kolejowych naszego regionu.

Jak tłumaczy rzecznik prasowy KD Bartłomiej Rodak powodem unieważnienia przetargu były kwoty ofert znacząco odbiegające od kwot zapisanych w przetargu.


– Spółka, na zakup nowego taboru, w obu zadaniach przeznaczyła łącznie 209,1 mln zł. Natomiast suma najkorzystniejszych ofert opiewa na 250,1 mln zł, czyli przekracza kwotę przewidzianą przez zamawiającego o 41,7 mln zł, stanowiąc 20 proc. wartości obu zadań – czytamy w oświadczeniu dolnośląskiego przewoźnika.


Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za kolej w regionie, przekonuje jednak, że Koleje Dolnośląskie z zakupu nowych pociągów całkowicie się nie wycofują. Rzecznik prasowy marszałka Michał Nowakowski zapowiedział, że spółka już przygotowuje się do ogłoszenia nowego przetargu.

Reklama


ZOBACZ TEŻ: Czy Koleje Dolnośląskie uruchomią pociągi ekspresowe?


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości