Reklama

Koleje Dolnośląskie z ofertami na nowe pociągi. Zainteresowane dwie firmy

25/03/2020 19:41

PESA Bydgoszcz i NEWAG złożyły oferty w przetargu na dostawę taboru dla Kolei Dolnośląskich. Przewoźnik planuje zakup sześciu hybrydowych i pięciu elektrycznych pociągów. 

Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na 11 nowych pociągów w lutym tego roku. Pierwsze pojazdy hybrydowe mają pojawi
się na Dolnym Śląsku po 16 miesiącach a pierwsze składy elektryczne po 22 miesiącach od podpisania umowy. Przetarg przewiduje również opcję zakupową, która pozwala na zamówienie kolejnych 10 hybrydowych i 20 elektrycznych pociągów.


W ogłoszeniu o przetargu Koleje Dolnośląskie zapisały, że zamierzają przeznaczyć 123 mln zł brutto na zakup pięciu pięcioczłonowych składów elektrycznych oraz 118 mln zł brutto na sześć trójczłonowych pojazdów z dwusystemowym napędem elektryczno-spalinowym. Termin składania ofert minął 25 marca.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: NOWE OGRANICZENIA W RUCHU POCIĄGÓW 


Na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych wpłynęły dwie oferty. Swoje propozycje przedstawiły bydgoska PESA z ceną brutto 145.170.750,00 zł (29.034.150,00 zł za jeden pojazd) oraz NEWAG z ceną brutto 161.068.500,00 zł (32.213.700,00 zł za jeden pojazd).


Ofertę na dostawę sześciu składów hybrydowych dla dolnośląskiego przewoźnika złożył NEWAG. Propozycja producenta wynosi 169.740.000,00 zł brutto, co daje 28.290.000,00 zł za każdy pociąg.


W obu zadaniach w cenie każdego pojazdu zawarta jest również jego obsługa serwisowa do poziomu P3.2. Obecnie spółka jest w trakcie szczegółowej analizy ofert.



mat.pras./mgo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości