Reklama

Kolejne zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku

02/05/2020 13:17

Wojewoda dolnośląski poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie województwa. Wśród 40 zakażonych są m.in. osoby z Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, lwóweckiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego i ząbkowickiego.


Kwarantanną lub izolacją objęto 4411 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 1363 osoby. Ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 hospitalizowano 359 osób.

Łącznie na terenie województwa odnotowano 1620 zakażeń koronawirusem.

W sobotę wojewoda poinformował też o 14 kolejnych osobach, których ponowne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne. Oznacza to, że pacjenci są zdrowi. Są to: 10 kobiet (3 młode, 6 w średnim wieku, 1 w wieku z grypy ryzyka) oraz 4 mężczyźni (3 w średnim wieku i 1 starszy). 

Reklama

CZYTAJ TEŻ: PACJENT "ZERO" MIAŁ NIETYPOWE OBJAWY. BYŁ IZOLOWANY PRZEZ PONAD MIESIĄC

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości