W najbliższą sobotę (17 sierpnia) czekają nas kolejne zmiany w komunikacji tramwajowej. Remont torowiska na ulicy Ślężnej zostanie zakończony, co oznacza powrót na stałe trasy składów linii 9 i 15, a prace na placu Legionów wejdą w następny etap.
Na Ślężnej trwają teraz ostatnie prace wykończeniowe przy przystankach, podbijanie torowiska oraz demontaż rozjazdów tymczasowych. Zakres remontu obejmował wymianę szyn i podkładów odcinkach o łącznej długości ponad 2,4 km (od Dębowej do Weigla oraz od Sanockiej do Kuronia). Prace rozpoczęły się 22 czerwca, a całkowity koszt inwestycji wyniósł 6,5 miliona złotych.
Również w sobotę na placu Legionów zostanie wprowadzony kolejny etap remontu torowiska - wymiana łuków do rozjazdu w ulicy Sądowej. Tam prace potrwają do końca sierpnia. Kierowców nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz lewoskrętu z Sądowej do Piłsudskiego.
W związku z kolejnym etapem remontu, objazdem będą kursować linie 4 i 15, a 0 oraz 31 i 32 wracają na swoje stałe trasy przejazdu. "Piętnastka" w obu kierunkach pojedzie od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, plac Jana Pawła II, most Sikorskiego i ulicę Dubois do ulicy Pomorskiej, a "czwórka" nadal będzie kursowała dotychczasowym objazdem od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale, plac Teatralny, ulicę Teatralną i Skargi do placu Dominikańskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze