Reklama

Koszmarny wypadek w podwrocławskich Wilczycach. Skoda dachowała, 4 osoby ranne [ZDJĘCIA]

14/07/2017 08:56

W czwartek około godziny 21.30 w Wilczycach (gmina Długołęka) doszło do groźnie wyglądającego wypadku dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Dworskiej i Wrocławskiej. Kierowca skody citigo jadący ulicą Dworską (od strony Strachocina) sądząc, że jest na drodze głównej, wymusił pierwszeństwo na zbliżającej się od strony Kiełczowa skodzie fabii. Siła uderzenia była tak duża, że fabia dachowała.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej i trzy karetki pogotowia ratunkowego. Cztery osoby zostały ranne - wszystkie ze skody fabii, dwoje ok. 50-letnich pasażerów podróżujących z tyłu oraz ok. 70-letni pasażerka i kierowca. Ranni zostali przetransportowani do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebepieczeństwo. Sprawca zdarzenia był trzeźwy, wyszedł z wypadku bez szwanku.

Przyczyną wypadku była nieostrożna jazda jednego z kierowców, ale miejscowi zwracają uwagę na nadmierną prędkość. - Tutaj samochody śmigają, że tylko świst słychać. Teren zabudowany, ograniczenie prędkości, a oni lecą wszyscy stówką. Strach przejść przez ulicę - mówi jeden z mieszkańców Wilczyc. - Nieostrożna jazda powoduje stłuczki, które się tutaj dość często zdarzają. Czasami dochodzi do takich sytuacji jak ta - dodaje.

Droga w kierunku Wrocławia była nieprzejezdna, a utrudnienia trwały do północy.


Paweł Prochowski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości