Reklama

"Niech żyje wojna!!!" w Dolnośląskim Centrum Filmowym

18/11/2019 13:58

W ramach projektu „Szaniawski w DCF” w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbywają się pokazy kinowe archiwalnych spektakli wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, w którym rozpoczynali pracę twórcy, którzy stali się znanymi reżyserami. Tym razem pokazany zostanie spektakl  "Niech żyje wojna!!!" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki.

– Spektakl „Niech żyje wojna” zaczyna się tam, gdzie czterej pancerni i pies nigdy nie dotarli. Moskwa, 3 sierpnia 1944 roku, premier Mikołajczyk u Stalina (a w Warszawie Powstanie). Moment historyczny, wobec którego, będąc Polakiem, koniecznie trzeba się jakoś ustosunkować. Monika Strzępka i Paweł Demirski nie zgadzają się na przymus dokonywania podobnych wyborów. W ich przedstawieniu partyjna propaganda PRL-u i propaganda apologetów polskiego heroizmu są równie kiczowate, absurdalne i nieznośne – napisała o spektaklu Joanna Wichowska na łamach „Dwutygodnika”.

Przed pokazem odbędzie się spotkanie z twórcami: Katarzyną Migdałowską (byłą kierowniczką literacką Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu), Ryszardem Węgrzynem (aktorem Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu i odtwórcą roli Grigorija w spektaklu „Niech żyje wojna!!!”) oraz Romanem Bernatem (kierownikiem technicznym Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu). Spotkanie poprowadzi Sebastian Majewski (dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu).


Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek, 18 listopad o godz. 19, w DCF. Wstęp wolny. Darmowe wejściówki można odbierać w kasach kina.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości