Gdy jadący autobusem wrocławianin zaobserwował dziwnie zachowanie kierowcy pojazdu poruszającego się przed nim, zareagował natychmiast - wybiegł z autobusu zabierając kluczyki nietrzeźwemu mężczyźnie.
Kierowca, który wzbudził podejrzenia pasażera autobusu, jechał bardzo powoli, od krawężnika do krawężnika, zatrzymując się na zatoczce. Wtedy świadek wysiadł z autobusu i zabrał 68-letniemu mężczyźnie kluczyki do toyoty. Kierowca uciekł pieszo.
Zaalarmowana policja zatrzymała go w okolicy. Wrócił do domu na piechotę. Okazało się, że jest pijany - badanie alkomatem wykazało 3,24 promila alkoholu w jego organizmie. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Zabrano mu prawo jazdy.
Grozić mu może do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze