Za dwa ma szansę powstać nowy basen na Brochowie. Miasto rozstrzygnęło przetarg na jego budowę. Wkrótce ma zostać podpisana umowa z jego wykonawcą. Inwestycja pochłonie 41 mln zł, czyli o 9 mln zł więcej niż szacowało miasto.
Obiekt powstanie na działce przy ul. Polnej, na której w latach trzydziestych działało miejskie kąpielisko, które z czasem uległo degradacji. Jej powierzchnia wynosi ok. 18 tys. m kw. Za 41 mln zł wykona go konsorciuj firm Mosty Łódź oraz PPHU Transcom. Od momentu podpisania umowy będzie miało na to 22 miesiące.
– Od wykonawcy wymagamy, by na etapie inwestycji zasadził 35 drzew i obsadził teren o powierzchni pół kilometra kwadratowego krzewami, a na powierzchni ponad 12 tys. m kw wyznaczył trawniki – zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego, który ogłosił przetarg na budowę basenu.
Aquapark w pigułce
W kompleksie powstaną trzy baseny kryte: sportowy o długości 25 m i szerokości 14,5 m z podziałem na 7 torów, basen do nauki pływania o długości 10 m i szerokości 7,5 m oraz brodzik dla dzieci o powierzchni około 20 m kw i głębokości 0,3 m, wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne. Będzie tam także wanna SPA z hydromasażem dla sześciu osób.
Powierzchnia lustra wody basenów zewnętrznych wyniesie 457 m kw, a parking, na którym przewidziano pięć miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz 44 stojaki na rowery, będzie miał 600 m kw.
Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na wyposażeniu będą basenowe wózki inwalidzkie oraz dźwigi dla osób niepełnosprawnych, umożliwiające korzystanie z niecek.
Nie tylko basen
Ponad 1300 m kw zajmie plaża z artbetonu oraz przestrzenie rekreacyjne – siłownia na wolnym powietrzu i boisko do piłki siatkowej plażowej. W planie jest też punkt gastronomiczny z ogródkiem barowym.
Ale to nie wszystko. W przestrzeni hal powstaną cztery sauny (dwie fińskie, solna i infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku.
Na prośbę mieszkańców w nowej koncepcji znalazła się też sala fitness. Jednocześnie inwestor zapowiada, że plenerową siłownię, zrealizowaną w ramach WBO, wykonawca przeniesie w inną część działki.
Ekologiczny obiekt
- Obiekt będzie wykorzystywał tzw. „zieloną energię”. Dzięki technologii kogeneracji, przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji, obiekt produkować będzie jednocześnie energię elektryczną. Będziemy ją czerpać także przy pomocy techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych – mówi prezes Grzegorz Kaliszczak.
Miasto szacowało koszt budowy na 32 mln zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze