18 za, 13 przeciw, 6 wstrzymujących się – tak wyglądało głosowanie w sprawie wprowadzenia prohibicji w centrum. Do 30 września 2012 roku nie wolno będzie sprzedawać piwa, wina i wódki w sklepach spożywczych na Starym Mieście, od godz. 21 do 6 rano. Uchwała wprowadza także zakaz sprzedawania alkoholu w lokalach m.in. w pobliżu obiektów kultu religijnego (jak synagoga) czy pętli autobusowych i tramwajowych. Co może przypieczętować los lokali takich jak Mleczarnia czy Jazzda.
Za głosowali radni klubu Rafała Dutkiewicza z wyjątkiem Katarzyny Obary i Jerzego Michalaka oraz Jerzy Skoczylas z klubu PO (reszta klubu Platformy albo była przeciw albo się wstrzymała). Przeciw zagłosował (jako jedyny w całości) klub Prawa i Sprawiedliwości.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze