Reklama

Samorząd przekaże milion złotych dla młodych sportowców

18/11/2019 14:27

Samorząd Dolnego Śląska przekaże 1 mln złotych na trzy akademie sportowe. Po 200 tys. zł przez kolejne dwa lata dostawać będą Dolnośląskie Akademie Siatkówki, Piłki Ręcznej i Kolarstwa. Środki te zostaną przeznaczone na wspieranie młodych sportowców z naszego regionu.

C złonek zarządu województwa dolnośląskiego Michał Bobowiec tłumaczy, że idea Akademii wzorowana jest na podobnych rozwiązaniach z zagranicy. – Już w poprzedniej kadencji pojawiła się idea, żeby trochę na w zór ESAB -u, międzynarodowej federacji akademii sportowych, zbudować to na Dolnym Śląsku. Chodzi o to, żeby wyłapywać najbardziej uzdolnioną młodzież, żeby pieniądze były dedykowane poszczególnym dziedzinom sportu, a nie przekazywane na kluby – wyjaśnia członek zarządu o dpowiedzialny m.in. za sprawy sportu.


O tym, jak zagospodarowane zostaną te pieniądze, mają zdecydować poszczególne związki. Każda akademia ma swój odrębny program i autonomiczne cele i sposoby ich osiągania, uzależnione od kształtu obecnego systemu szkolenia i chęci jego wzbogacenia czy uzupełnienia. Realizacja programów polega min. na organizacji zajęć prowadzonych przy udziale autorytetów i gwiazd w danej dyscyplinie, szkoleń i warsztatów trenerskich z zakresu nowoczesnych metod szkolenia, psychologii i systemów treningowych, współzawodnictwa sportowego pozwalającego porównać poziom sportowy, identyfikować talenty oraz korygować proces treningowy, realizacji badań diagnostycznych i monitoringu zawodników wybranych klubów województwa dolnośląskiego.

Reklama

Trenerzy koordynatorzy tłumaczą, że środki te zostaną zagospodarowane m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu, organizację zgrupować, szkolenia dla trenerów, czy zwiększenie liczby treningów. – Ze środków, które przekazuje urząd marszałkowski, korzysta ogromna liczba uczestników. W tej chwili jest to około 300 młodych kolarzy w różnym wieku. Pomysł utworzenia akademii kolarskiej wspaniale uzupełnił i wprowadził nowe wartości do szkolenia młodzieży – mówi Bolesław Bałd z Dolnośląskiej Akademii Kolarstwa.


Reklama

Siatkówka, piłka ręczna i kolarstwo – to pierwsze trzy dyscypliny, które otrzymują pieniądze w ramach tego projektu. Władze województwa nie wykluczają jednak, że w najbliższym czasie na Dolnym Śląsku powstaną akademie kolejnych dyscyplin sportowych. – Już dziś można śmiało powiedzieć, że równie dobrze mogłaby powstać akademia pływacka, bo pływacy w naszym regionie mają się bardzo dobrze i mamy fajne tradycje pływackie – zaznacza Michał Bobowiec.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości