U lekarza, pielęgniarki i czworga pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ta placówka medyczna jest tzw. szpitalem biało-czerownym.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny jest tzw. szpitalem biało-czerwonym. Obok wielkoobszarowej specjalizacji, posiada dwa oddziały dedykowane pacjentom zakażonym koronawirusem lub u których istnieje podejrzenie zakażenia. To oddział położniczy oraz kardiologiczny.
– Łącznie zakażonych jest sześć osób, w tym lekarz ortopeda, u którego jako pierwszego potwierdzono zakażenie. Zakażona jest również pielęgniarka oraz czworo pacjentów oddziału ortopedycznego. – mówi Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego. I dodaje, że to bilans z przebadania około 60 osób z obszaru ortopedycznego szpitala.
Z uwagi na zdiagnozowanie zakażenia u pacjentki oddziału ortopedii, przebywającej obecnie na oddziale I rehabilitacji ogólnoustrojowej, oddział ten będzie wyłączony z działania.
– Szpital nadal utrzymuje zamkniecie oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz części ortopedycznej SOR-u. W tym zakresie pogotowie ratunkowe będzie kierować się z pacjentami ortopedycznymi na SOR-y innych wrocławskich szpitali – wyjaśnia Nowakowski.
Przebadanych zostanie około 40 osób z personelu medycznego oraz pacjentów oddziału rehabilitacji. Poza wstrzymaniem funkcjonowania powyższych oddziałów, szpital działa normalnie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze