Reklama

Szpital przy Kamieńskiego szpitalem biało-czerwonym. Więcej przypadków koronawirusa

07/04/2020 22:26

U lekarza, pielęgniarki i czworga pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ta placówka medyczna jest tzw. szpitalem biało-czerownym.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny jest tzw. szpitalem biało-czerwonym. Obok wielkoobszarowej specjalizacji, posiada dwa oddziały dedykowane pacjentom zakażonym koronawirusem lub u których istnieje podejrzenie zakażenia. To oddział położniczy oraz kardiologiczny.


– Łącznie zakażonych jest sześć osób, w tym lekarz ortopeda, u którego jako pierwszego potwierdzono zakażenie. Zakażona jest również pielęgniarka oraz czworo pacjentów oddziału ortopedycznego. – mówi Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego. I dodaje, że to bilans z przebadania około 60 osób z obszaru ortopedycznego szpitala.

Reklama

Z uwagi na zdiagnozowanie zakażenia u pacjentki oddziału ortopedii, przebywającej obecnie na oddziale I rehabilitacji ogólnoustrojowej, oddział ten będzie wyłączony z działania.


– Szpital nadal utrzymuje zamkniecie oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz części ortopedycznej SOR-u. W tym zakresie pogotowie ratunkowe będzie kierować się z pacjentami ortopedycznymi na SOR-y innych wrocławskich szpitali – wyjaśnia Nowakowski.


Przebadanych zostanie około 40 osób z personelu medycznego oraz pacjentów oddziału rehabilitacji. Poza wstrzymaniem funkcjonowania powyższych oddziałów, szpital działa normalnie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości