W środę, 10 kwietnia, będą miały miejsce wrocławskie obchody 9 rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydenci Lech Kaczyński i Ryszard Kaczorowski. Tegoroczne uroczystości rozpoczną o godz. 11 od wystawienia wart honorowych i złożenia kwiatów przy wrocławskich tablicach upamiętniających ofiary katastrofy.
Kwiaty zostaną złożone przy tablicach, które upamiętniają: Jerzego Szmajdzińskiego (wicemarszałka Sejmu, ministra obrony narodowej – budynek WKS na ul. Oporowskiej 62), Władysława Stasiaka (szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i kancelarii prezydenta Rzeczypospolitej – budynek na ul. Szewskiej 49), Aleksandry Natalii – Świat (posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – budynek na pl. Solnym 14A), Janiny Natusiewicz – Mirer (działaczki opozycji demokratycznej – budynek Panoramy Racławickiej, ul. Purkyniego 11) i Grażyny Gęsickiej (minister rozwoju regionalnego – budynek Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na ul. Stabłowickiej 147).
O godz. 12:00 w Bazylice Mniejszej p.w. św. Elżbiety (ul. św. Elżbiety 1) odprawiona zostanie msza św.w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.
O godz. 13:15 na pl. Gołębim, przy udziale Wojskowej Asysty Honorowej, zostanie odczytany Apel Pamięci 96 Ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze