Wrocławski magistrat zapowiada kolejne działania w ramach Wrocławskiego Programu Interwencji Społecznej. Tym razem chodzi o żłobki oraz wsparcie dla rodzin i szpitali.
Wrocławski Program Interwencji Społecznej oferuje pomoc m. in. artystom, sportowcom i organizacjom pozarządowym po tym, jak magistrat ze względu na epidemię koronawirusa zrezygnował z organizacji imprez i wydarzeń do końca sierpnia. Mowa o 12 mln zł. Pisaliśmy o o tym tutaj.
W planie są także dodatkowe działania, o które poszerzony został ten program. Prezydent Jacek Sutryk zapowiedział, że na przełomie lipca i sierpnia, kiedy poznamy wyniki rekrutacji do żłobków, miasto podejmie decyzję o utworzeniu dodatkowych miejsc w żłobkach niepublicznych z dofinansowaniem. W planie jest kilkaset nowych miejsc na semestr 2020/2021. Miasto przeznaczy na ten ok. 7 mln zł.
- To umożliwi większej liczbie rodziców powrót do pracy - uzasadnia tę decyzję prezydent Jacek Sutryk.
I dodaje, że na działania wsparcia rodziny do końca roku przeznaczy 1,5 mln zł. Rozszerzy także poradnictwo specjalistyczne i rodzinne, czyli pomoc psychologa, pedagoga i prawnika.
Miasto deklaruje także utrzymanie wsparcia finansowego dla wrocławskich szpitali. Oprócz pieniędzy na bieżąco przekazywanych im w związku z epidemią – już ponad 4 mln zł – w tym roku dodatkowo trafi tam ok. 1,3 mln zł na remonty i zakup sprzętu medycznego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze