Reklama

Wrocław kontra epidemia. 7 mln zł na dodatkowe miejsca w żłobkach

17/04/2020 16:18

Wrocławski magistrat zapowiada kolejne działania w ramach Wrocławskiego Programu Interwencji Społecznej. Tym razem chodzi o żłobki  oraz wsparcie dla rodzin i szpitali.

Wrocławski Program Interwencji Społecznej oferuje pomoc m. in. artystom, sportowcom i organizacjom pozarządowym po tym, jak magistrat ze względu na epidemię koronawirusa zrezygnował z organizacji imprez i wydarzeń do końca sierpnia. Mowa o 12 mln zł. Pisaliśmy o o tym tutaj.


W planie są także dodatkowe działania, o które poszerzony został ten program. Prezydent Jacek Sutryk zapowiedział, że na przełomie lipca i sierpnia, kiedy poznamy wyniki rekrutacji do żłobków, miasto podejmie decyzję o utworzeniu dodatkowych miejsc w żłobkach niepublicznych z dofinansowaniem. W planie jest kilkaset nowych miejsc na semestr 2020/2021. Miasto przeznaczy na ten ok. 7 mln zł.

Reklama

- To umożliwi większej liczbie rodziców powrót do pracy - uzasadnia tę decyzję prezydent Jacek Sutryk.


I dodaje, że na działania wsparcia rodziny do końca roku przeznaczy 1,5 mln zł. Rozszerzy także poradnictwo specjalistyczne i rodzinne, czyli pomoc psychologa, pedagoga i prawnika.


Miasto deklaruje także utrzymanie wsparcia finansowego dla wrocławskich szpitali. Oprócz pieniędzy na bieżąco przekazywanych im w związku z epidemią – już ponad 4 mln zł – w tym roku dodatkowo trafi tam ok. 1,3 mln zł na remonty i zakup sprzętu medycznego.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości