Reklama

Wrocław: Perony wiedeńskie na Grabiszyńskiej coraz bliżej. Rozpoczęły się pierwsze prace

21/12/2022 15:24

Na przystankach Bzowa – Centrum Zajezdnia w ciągu ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu powstaną perony wiedeńskie. Inwestycja ma być gotowa za kilka miesięcy. 

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu rozpoczął wdrażanie organizacji ruchu zastępczego dla budowy pary peronów wiedeńskich na przystankach „Bzowa – Centrum Zajezdnia” w ciągu ul. Grabiszyńskiej. Inwestycja ma być gotowa 4 miesiące od zawarcia umowy.


-Budowa peronów wiedeńskich zwiększy komfort podróży pasażerskich, zwłaszcza osobom o szczególnych potrzebach. Podniesienie jezdni do poziomu chodnika umożliwi wygodne dojście do wagonu, jak też komfortowe wsiadanie i wysiadanie. Takie rozwiązanie przyczyni się również do spowolnienia ruchu i zwiększenia bezpieczeństwa pieszych - podaje ZDiUM.

Reklama

Zakres prac obejmuje roboty drogowe, reorganizację zieleni, budowę odwodnienia, organizację ruchu zastępczego i docelowego. Wykonawca wykona m.in. nawierzchnię przystanków wiedeńskich, chodniki i perony o nawierzchni z kostki betonowej, ścieżkę rowerową w bezpośredniej bliskości drzew z nawierzchni typu Terraway.


Warto przypomnieć, że przystanek wiedeński to taki, przy którym jezdnia zostaje podniesiona do poziomu chodnika. Ma ono zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i spowolnić w tym rejonie ruch samochodowy. We Wrocławiu takie przystanki są zlokalizowane m.in. na Trzebnickiej, Hubskiej, Piłsudskiego, Gajowej, Przyjaźni czy Krupniczej.

Reklama

Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych.


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości