Reklama

Wrocław: pracownicy podbierali pieniądze ze sklepowej kasy. Właściciel łącznie stracił 40 tys. zł

27/08/2018 15:59

Wrocławska policja zatrzymała dwóch pracowników jednego z wrocławskich sklepów ogólnospożywczych. Obaj mężczyźni podejrzani są o narażenie swojego pracodawcy na stratę 40 tys. złotych, poprzez kradzież pieniędzy za sprzedany towar.

– Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście zatrzymali dwóch pracowników jednego ze sklepów ogólnospożywczych podejrzanych o kradzieże pieniędzy z kasy. Czynności operacyjne pozwoliły ustalić, że od czerwca tego roku okradali oni swojego pracodawcę. Szef sklepu podejrzewając personel, zwrócił się o pomoc do policjantów, którzy m.in. sprawdzili dokumentację oraz zapisy monitoringu. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy KMP we Wrocławiu.


Z ustaleń śledczych wynika, że pracownicy okradali swojego pracodawcę już od czerwca tego roku. Zasada, jaką się kierowali, była prosta: podczas sprzedaży towarów nie wystawiali klientom paragonu, albo anulowali nabitą na kasę transakcję. Zainkasowane pieniądze nie trafiały do kasy sklepu, ale bezpośrednio do kieszeni przestępców.

Reklama

Początkowo pracownicy sklepu nie przyznawali się do kradzieży, jednak dowody zgromadzone przez policjantów były jednoznaczne. Obaj usłyszeli zarzuty za kradzieże i przywłaszczenie powierzonego im mienia o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych. Za te czyny grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości