Od poniedziałku, przez ponad dwa tygodnie, na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej wycinane będą drzewa, rosnące przy ul. Kosmonautów. W ocenie miasta są martwe i mogą upaść na drogę.
Po pierwszym tygodniu września ulica Kosmonautów, łącząca przy Stadionie Wrocław, Nowych Żernikach i nowym szpitalu wojewódzkim ulice Lotniczą i Średzką, będzie uboższa o osiem klonów i jesionów.
Zostaną one wycięte decyzją Zarządu Zieleni Miejskiej, który uznał je za martwe lub umierające. Urzędnicy uważają, że w obliczu przedłużającej się suszy i zapowiadanych gwałtownych wichur suche drzewa są zagrożeniem dla kierowców podróżujących ulicą Kosmonautów oraz mieszkańców okolic.
Wycinka rozpoczęła się w poniedziałek, 20 sierpnia i ma potrwać do 7 września.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze