Reklama

Zmiana władzy w podwrocławskich gminach [OFICJALNE WYNIKI II TURY]

05/11/2018 10:35

Od przyszłej kadencji nowi wójtowie i burmistrz będą rządzić podwrocławskimi gminami i miastami. W czterech gminach z sąsiadujących z Wrocławiem powiatów, w których doszło do II tury, mieszkańcy wybrali nowe władzy.

W podwrocławskiej Długołęce wójtem został dotychczasowy wrocławski radny miejski i doradca zarządu piłkarskiego Śląska Wrocław Wojciech Błoński, który w II turze pokonał dotychczasową wójt Iwonę Łebek.


Do zmiany w najważniejszym fotelu dojdzie też w Kątach Wrocławskich. Dotychczasowego burmistrza Antoniego Kopcia zastąpi tam Łukasz Zbroszczyk.


Nowy wójt będzie też rządził gminą Kostomłoty. Stanisława Wichę, który w tym roku nie ubiegał się o reelekcję, zastąpi Janina Gawlik.


Z kolei w gminie Udanin obecna wójt Teresa Olkiewicz w II turze przegrała z Wojciechem Płaziukiem.

Reklama

PEŁNE WYNIKI


Długołęka




Wojciech Błoński 59,29%




Iwona Łebek 40,71%




Kąty Wrocławskie




Łukasz Zbroszczyk 58,76%




Antoni Kopeć 41,24%




Kostomłoty




Janina Gawlik 53,18%




Mariusz Żłobniak 46,82%




Udanin




Wojciech Płaziuk 52,01%




Teresa Olkiewicz 47,99%




bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości