Tylko w 20 dolnośląskich gminach średni przyrost naturalny za pięć ostatnich lat był wyższy od zera - to oznacza, że rodziło się tam więcej osób, niż umierało. W ponad 140 miejscach w regionie tendencja była niestety odwrotna. Przedstawiamy 10 gmin, które wypadły najgorzej - wniosek jest prosty: te miejsca umierają. Co zaskakujące, większość z nich to znane dolnośląskie kurorty.
Nasze zestawienie powstało na podstawie oficjalnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (pod uwagę braliśmy pięć ostatnich lat, dla których dostępne są statystyki - czyli lata 2017 - 2021). Współczynnik przyrostu naturalnego mówi o tym, jak zmieniła się liczba mieszkańców w odniesieniu do 1000 obywateli gminy. Pod uwagę brane są tylko urodzenia i zgony, a nie tzw. migracje, czyli przeprowadzki z innych gmin. Jeśli współczynnik jest dodatni - oznacza to, że urodzeń było więcej niż zgonów, jeśli jest ujemny - w danej gminie więcej osób umarło, niż się urodziło.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze