Reklama

Ale gigant! Tak rośnie potężny biurowiec w centrum Wrocławia

Jeszcze chwilę temu była tu stacja benzynowa i wielopoziomowy parking. Dziś terenu przed dawnym Hotelem Wrocław - naprzeciwko Pasażu Zielińskiego - już nie poznacie. W oczach rośnie tu biurowiec Swobodna Spot. Koniec pierwszego etapu budowy za kilka miesięcy.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

- Swobodna Spot to dwa nowoczesne biurowce klasy premium z zielonymi tarasami i łączącym je miejskim, otwartym dla wszystkich pasażem - zapowiada Echo Investment - firma, która postawiła we Wrocławiu np. Pasaż Grunwaldzki i kilka sporych biurowców.

W pierwszej kolejności powstaje 11-piętrowy budynek o powierzchni 16 000 m kw. położony na skrzyżowaniu ulic Swobodnej i Gwiaździstej. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2025 r. Drugi budynek to kolejne 25 600 m kw. powierzchni, a cała budowa ma zakończyć się w trzecim kwartale 2026 roku.

Reklama

- Swobodna Spot w części biurowej ma służyć przede wszystkim pracownikom biur. To oni będą mieli dostęp do tarasów i całej  infrastruktury dla rowerzystów (w tym szatni i pryszniców - red.). Strefy na parterze, a także zielone patia między budynkami będą otwarte dla wszystkich wrocławian - zapowiada inwestor. 

Łączny koszt inwestycji to 365 milionów złotych.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Miejsce zdarzenia mapa Wrocław

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/01/2025 18:17
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ojciec Piją 2025-01-14 18:20:09

    Niech mnie ktoś przekona, że te wszystkie biurowce nie są pralniami pieniędzy. Ponad połowa przestrzeni biurowej we Wrocławiu świeci pustkami, a ci budują jeszcze więcej biurowców. O co tu chodzi?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    c 2025-01-14 19:42:08

    No i fajnie że miasto się rozwija. Cały Wrocław powinien być zabudowany wieżowcami. Miasto to miasto, muszą być wysokie budynki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemo1034 2025-01-15 06:57:06

    Słabe bo niskie. Ja bym szedł w taki 190 m.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości