Reklama

Bezpartyjni Samorządowcy mają listę ogólnokrajową

06/09/2023 12:10

Bezpartyjni Samorządowcy jak piąty komitet zarejestrował listy wyborcze do Sejmu w ponad połowie okręgów wyborczych. Wcześniej uczyniły to KO, Konfederacja, Trzecia Droga i PiS. - Zarejestrowaliśmy skutecznie, co najmniej 21 okręgów wyborczych z podpisami do Sejmu RP i również kilkudziesięciu kandydatów do Senatu RP. Jesteśmy jedyną nową siła na scenie politycznej, złożoną z nowych i zdeterminowanych ludzi, chcących zmian – mówi Robert Raczyński, lider BS.

Według prawa, aby móc wystawić listy we wszystkich okręgach, trzeba rejestracji list w co najmniej z 21 z nich. Pod każdą z list należy mieć co najmniej 5 tysięcy podpisów. Jeśli komitet spełni powyższy warunek, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców.



21!
Udało nam się zebrać 350.000 podpisów i zarejestrować 21 okręgów wyborczych. @BezpartyjniSam komietetem ogólnopolskim❗️@SENATpolebitwy @michal_kolanko @MarcinPalade @OnetWiadomosci @Int_Wydarzenia @wirtualnapolska @rdcpolskieradio @PR24_pl @tvp_info @tvn24 @PolsatNewsPL

Reklama

— Burmistrz Kacprzak Dariusz (@KacprzakDarek) September 6, 2023




 


Po rejestracji list w co najmniej 21 okręgach, Bezpartyjni Samorządowcy zapowiadają wystawienie kandydatów we wszystkich okręgach do Sejmu w kraju, czyli w 41 okręgach.


- Dziękuję wszystkim zbierającym podpisy w domach i na ulicy i itd! Wykonaliście tytaniczną pracę w terenie! Zebraliśmy w skali kraju ponad 350 000 podpisów lub jeszcze więcej w tak krótkim czasie! – twierdzi Robert Raczyński. - Pokazaliśmy jakim jesteśmy zdeterminowanym środowiskiem żeby skutecznie  budować Normalną Polskę. Otworzyliśmy pewne drzwi. Teraz zrobimy kolejny krok.

Reklama

I przypomina najważniejsze założenia programu Bezpartyjnych Samorządowców:


„Teraz musimy przebić się do wyborców z naszym bardzo dobrym programem. Kto nie chce darmowej komunikacji miejskiej i regionalnej? My to już zrobiliśmy w naszych małych ojczyznach, a teraz chcemy to zrobić w całej Polsce. Obiecujemy też darmowe i zdrowe posiłki dla dzieci w placówkach oświatowych. Jako Bezpartyjny Samorządowcy jesteśmy najbliżej ludzi, znamy ich problemy i umiemy szukać rozwiązań, co już wiele razy pokazaliśmy!”.

Reklama

- Jesteśmy czarnym koniem tych wyborów. Dołączamy do wielkiej piątki i zamierzamy trochę w tej kampanii namieszać. Fakt, że zarejestrowaliśmy listy, że jesteśmy ogólnopolskim komitetem, sprawia, że nie będzie można nas już pomijać w sondażach i ignorować, jak robili to niektórzy. Część komentatorów, analityków nie wierzyła, gdy podczas naszych konwencji mówiliśmy, że będziemy w każdym okręgu - mówi w rozmowie z interia.pl Bohdan Stawiski z Bezpartyjnych Samorządowców.


A co oznacza ten sukces Bezpartyjnych Samorządowców na politycznej mapie Polski?

Reklama


Dwa największe zagrożenia stojące przed #TrzeciaDroga? Aktywność medialna @szymon_holownia (co wypowiedź to coraz głupiej) oraz @BezpartyjniSam jako komitet ogólnopolski w wyborach do Sejmu.


— Marcin Palade (@MarcinPalade) September 5, 2023




 





 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości