Błyskawiczny wyrok dla zabójcy Anastazji z Wrocławia na greckiej wyspie Kos

06/12/2024 15:03

Zaledwie pięciu dni potrzebował grecki sąd, by skazać zabójcę 27-letniej Anastazji Rubińskiej z Wrocławia. Kobieta zginęła z rąk bandyty przed rokiem. Proces oskarżonego o tę zbrodnię 32-latka z Bangladeszu rozpoczął się w poniedziałek. Dziś sąd skazał go na dożywocie.

Pochodząca z Wrocławia 27-letnia Anastazja skończyła w Polsce technikum fryzjerskie, pracowała jako hostessa i modelka. W maju ubiegłego roku razem ze swoim partnerem wyjechała do Grecji. Zamieszkali w miejscowości Marmari na wyspie Kos. Oboje pracowali w restauracji pięciogwiazdkowego hotelu.

12 czerwca Anastazja miała wolne. Jej chłopak pracował. Mieli spotkać się wieczorem. Około godziny 20 Anastazja była w miejscowym markecie. Kupiła wino. - Siedziała sama przy płocie pod sklepem i je piła - zeznała później policji ekspedientka. Około godz. 20.30 do kobiety dołączyło pięciu mężczyzn z Pakistanu i Bangladeszu. Niedługo później Polka odjechała z jednym z nich - 32-latkiem -  na motocyklu. - Ten człowiek mieszka tu od wielu lat. Pracował głównie na osiedlach - mówiła sprzedawczyni.

O godzinie 22.30 Anastazja zadzwoniła do swojego chłopaka. Była pijana. Przekazała, że do domu zawiezie ją "znajomy na motocyklu". Nie zawiózł. Później wrocławianka wysłała jeszcze do chłopaka swoją lokalizację, ale gdy mężczyzna zjawił się zaraz na miejscu, Anastazji już tam nie było. O godz. 23.30 jej telefon zalogował się pięć kilometrów dalej. Potem był już nieaktywny. Aparat znaleziono po jakimś czasie w jednym z pustostanów niedaleko Marmari. Ktoś wyciągnął z niego kartę SIM.
 
Policja zatrzymała w tej sprawie mieszkańca Bangladeszu Salahuddina S. Zarzucono mu porwanie. - W swoich zeznaniach przyznał, że miał kontakt seksualny z 27-latką - pisał portal dikaiologitika.gr. Mężczyzna miał wykorzystać fakt, że wrocławianka była kompletnie pijana. Zarzekał się jednak, że później odwiózł kobietę pod sklep kilka kilometrów od swego domu. Policja pobrała od mężczyzny próbki kodu DNA. W jego mieszkaniu znaleziono bilet lotniczy do Bergamo we Włoszech. Kupił go już po zaginięciu Anastazji. To właśnie ten bilet szczególnie zaniepokoił śledczych. W mieszkaniu znaleziono też dwie szklanki do piwa, dwa noże, skręconego papierosa w popielniczce, poplamioną damską bluzkę z blond włosami, pomarańczową bluzę i czerwoną bluzkę. Badania wykazały, że są tam także ślady kodu DNA Anastazji.



Kilka dni później w zaroślach około kilometra od domu 32-latka odnaleziono ciało wrocławianki. Zabójca umieścił je w foliowym worku na śmieci, porzucił w krzakach i zasypał suchą trawą oraz gałęziami. Zwłoki zawinął w prześcieradło.
 
Greccy śledczy przez ponad rok próbowali odtworzyć minuta po minucie ostatnie chwile życia wrocławianki. Dopiero osiem miesięcy po zabójstwie odnaleziono jej torebkę. Była otwarta, ale - jak twierdzą greckie media - nic z niej nie zniknęło. Bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki było uduszenie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/12/2024 09:48

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Łysy - niezalogowany 2024-12-06 16:25:32

    Ta dziewczyna była prostytutką i dlatego pojechała z ciapatymi ! A ten niby chłopak to Alfons -ochroniarz . Chcieli zarabiać NBA rospuśvie , no to zarobili

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Milcz! - niezalogowany 2024-12-07 22:26:23

    A skąd ty wiesz kim ona była? Ale fakt dziewczyna nie powinna się zadawać z ciapkami szczególnie na wyjeździe.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wojciech Prosm - niezalogowany 2024-12-06 21:28:52

    Mój komentarz jest przepuszczony przez AI (kto rozumie, ten wie:) Jest mniej emocjonalny.... Z głębokim smutkiem i ogromnym gniewem przyjąłem informację o tragedii, jaka spotkała naszą rodaczkę. Tego rodzaju akty przemocy są niedopuszczalne i muszą spotkać się z najsurowszą karą, zgodnie z prawem. Jako dumny Polak i patriota uważam, że należy zrobić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych obywateli i przeciwdziałać podobnym zdarzeniom w przyszłości. Nie ma miejsca na pobłażliwość wobec takich czynów – sprawiedliwość musi zwyciężyć. Jednocześnie wzywam wszystkich do refleksji nad tym, jak możemy wspólnie chronić nasze społeczeństwo przed podobnymi tragediami. Polska to nasz dom, i nie pozwolimy, by ktokolwiek go niszczył!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości