Reklama

Domowe wypieki i wielki ogród w sercu Wrocławia. Byliście w kawiarence św. Jadwigi?

25/07/2024 15:17

Mało kto wie, ale na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, przy Marcina 12 działa wyjątkowe miejsce nawiązujące do Piastów Śląskich. To Kawiarenka Św. Jadwigi. Można tam spróbować tradycyjnych wypieków sióstr Notre Dame, a także napić się kawy czy herbaty. Na klientów czeka też zaciszny ogród z altanami i ławkami. Zobaczcie zdjęcia!

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 


Kawiarenka wyposażona jest w stylowe meble, funkcjonuje w pomieszczeniu, gdzie znajduje się tzw. okienko św. Jadwigi, przypominające o jej posłudze wobec ubogich. Zobaczyć tu można także figurkę świętej. Ciasta, które można zakupić w kawiarence wypiekane na miejscu, zgodnie z zakonną recepturą z wykorzystaniem ekologicznych składników z przyklasztornego ogrodu. Kawiarenka czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 11-19, w weekendy od 10 do 20.


W podziemiach domu zakonnego udostępniono do bezpłatnego zwiedzania relikty średniowiecznej budowli wraz z makietami zamku, które dają wyobrażenie o jego dawnym wyglądzie. Szczegółowo opisano dzieje Piastów Śląskich z wrocławskiej linii. Można zapoznać się m.in. z Henrykami oraz świętą Jadwigą, patronką nie tylko Śląska, ale i całej Polski, a także m.in. Niemiec i pojednania polsko-niemieckiego, która mieszkała w tym miejscu. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Można także pospacerować po ogrodzie, na tyłach budynku. 


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości