Reklama

Drugi atak na wegański bar na Nadodrzu. Jest zrzutka na wymianę szyb [ZDJĘCIA]

16/05/2019 15:52

Browar Sabotaż działa przy ul. Kurkowej 41/1a od ponad roku. W ciągu kilku ostatnich dni został dwa razy napadnięty przez wandali. Organizuje zrzutkę na pokrycie kosztów napraw, by móc działać dalej. 

Browar Sabotaż podaje wegańskie piwa i wegańską kuchnię, działa na zasadzie spółdzielni pracy, jest też miejscem spotkań m. in. osób o lewicowych poglądach. To sprowokowało wandali do zniszczenia witryn knajpy. W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy umieścili tam wulgarne napisy, a w nocy z środy na czwartek - wybili szyby. 


Grupa przyjaciół, prowadząca lokal, nie ma wątpliwości, że ataki są powiązane z wcześniejszymi aktami wandalizmu autorstwa lokalnych nacjonalistów. Chodzi o napisy na Firleju i budynku Nomady czy w Dziedzińcu Artystycznym przy Rydygiera.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: UKRAIŃSKA RESTAURACJA NAPADNIĘTA PRZEZ WANDALI


Koszt wymiany wybitych szyb to kilka tysięcy złotych. Browar Sabotaż mimo zniszczeń jest czynny, bo za uszkodzonymi oknami są kraty i druga szyba. W internecie jest już dostępna zrzutka na wymianę okien w wegańskim barze przy Kurkowej.  


ZOBACZ: 40 OSÓB NAPADŁO NA LOKAL Z KEBABEM 


 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości