Reklama

Gigantyczny dług wrocławskich spółek miejskich. Jak wzrósł w ostatnich latach?

22/02/2023 11:06

Ponad 1,6 miliarda złotych długu miały na koniec 2022 roku miejskie spółki Wrocławia. Ich łączny dług od września 2018 roku wzrósł o prawie 140 milionów złotych. 

Największym dłużnikiem jest MPK, które ostatniego dnia ubiegłego roku miało do spłaty prawie pół miliarda długu. Zadłużenie tej spółki w niespełna cztery lata wzrosło o 332 miliony. Oprócz MPK, swój dług zwiększył także Ekosystem. Zadłużenie pojawiło się także na koncie WCT Spartan oraz spółki ARAW, wydające media firmowane przez prezydenta Jacka Sutryka.


SPRAWDŹ DŁUGI SPÓŁEK MIASTA - KLIKNIJ I ZOBACZ


Dane o zadłużeniu miejskich spółek miasto udostępniło na wniosek radnego Roberta Grzechnika. - Zadłużenie spółek wynika przede wszystkim z finansowania ich działalności inwestycyjnej - tłumaczy w piśmie do radnego Maria Michułka, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miejskim Wrocławia.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości