Reklama

IMGW ostrzega przed zagrożeniem powodziowym na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]

21/06/2020 23:13

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed szybko podnoszącymi się poziomami wrocławskich rzek. W związku z intensywnymi opadami deszczu, na Dolnym Śląsku w niedzielę obowiązywał trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego.

– Intensywne opady deszczu powodować będą wzrosty stanów wody, miejscami gwałtowne, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych oraz miejscami alarmowych – czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


IMGW wydał dla Odry, Widawy i Oławy ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego, najwyższego stopnia. Obowiązywało ono od niedzieli do godz. 9 rano w poniedziałek.


Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski na poniedziałkowej, porannej konferencji prasowej uspokajał, że zagrożenie dla województwa jest mniejsze niż w 1997 i 2010 roku. – Podtopienia i wylewające rzeki powodują jednak zniszczenia i straty w majątkach ludzi. Wymaga to natychmiastowej interwencji – podkreślił wojewoda.

Reklama

Przypomnijmy, że deszczowy weekend dał się we znaki mieszkańcom osiedla TBS na wrocławskich Stabłowicach.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości